SK STŘEŠOVICE 1911

My jsme Klub

OFICIÁLNÍ WEBOVÉ STRÁNKY

U12 – SK Roudnice nad Labem 3:1 (0:0, 0:0, 3:1)

Střešovice – Diváci, kteří zavítali do našeho svatostánku v Cukrovarnické ulici toho nedělního odpoledne na utkání třiadvacátého kola divizní skupiny B mladších žáků rozhodně neprohloupili.

Dramatické utkání šestého celku s lídrem skupiny nabídlo skvělou podívanou za velké podpory příznivců obou táborů.

Do zápasu jsme vstupovali v roli papírového outsidera, ale po dobrých jarních výkonech jsme měli na co navazovat. Již před utkáním se dalo očekávat, že to bude velmi vyrovnané a psychicky náročné klání.

Oba týmy se snažili hrát pohledný kombinační fotbal, my jsme velmi dobře napadali již od rozehrávky a soupeřovi pokusy o rozjetí akce celkem zdařile eliminovali ještě na jeho polovině. Šancí bylo na obou stranách pomálu, na naší straně možná o jednu dvě více, ale nic závratného.

První třetina byla hodně oťukávající, ale vůbec to neubralo na napětí, které postupem času nabíralo na intenzitě.

Ve druhé části se již začaly rodit šance, a to zejména před hostující brankou. Velmi aktivní Soukup udržel spoustu míčů zády k bráně, což nám dávalo možnost rychlejšího přechodu. Po jednom takovém následovala až moc dlouhá přihrávka, nicméně Soukup se vydal i přes to za míčem, bránící hráč chtěl balón podržet do autu, ovšem silově zvítězil právě Soukup, potáhl míč podél brankové čáry a předložil do tutovky Kopřivovy. Jeho střela byla na poslední chvíli zablokována a následnou taškařici zvládli Roudničtí odvrátit. O chvilku později se po levé straně protáhl svým typickým akceleračním stylem Rada M., opět předložil míč před bránu, ale dobíhající Soukup netrefil dobře.

Šance přibývaly, další promarnil Tichý, kdy ho dobře našel Pecháček na středu hřiště. Po pravé ruce měl dobře postaveného Kopřivu, ale rozhodl se postupovat sám, bohužel promarnil dobrou palebnou pozici.

Rada M. se vydal také na zteč, ale jeho střely nemířili mezi tyče. Tato pasáž utkání patřila jednoznačně nám. Bohužel jsme se branky nedočkali i když k ní bylo velmi blízko. V poslední desetiminutovce druhého dějství zahrozil třikrát i soupeř, ovšem na dnes skvěle připraveného Chouňe v brance nevyzrál. Jeho zákroky snesly ligové měřítko a tým v rozhodující fázi podržel.

Po 60.minutách tedy stav 0:0 napětí se dalo krájet. Kdo udrží nervy na uzdě a dokáže vstřelit první gól? Je čas zasadit soupeři KO a taky že jo. 63.minuta centrovaný míč chce hlavičkovat Soukup, ale špatný timing odraz od zad/ramene či čeho chvilka napětí a góóól!!!! Neuvěřitelný výbuch emocí na naší straně.

O dvě minuty později Rada M. na levé straně nastartuje svůj motor a s přehledem uklízí podél brankáře. 2:0.

Stále je dost času, naše koncentrace nepolevuje ba naopak, vstřelené branky nám ještě více napumpovali adrenalin do žil. Jsme takřka všude. Soupeř je nalomený, ale nevzdává se.

72.minuta Pecháček ještě na polovině soupeře předskakuje záložníka hostí, jeden dotek, příprava, druhým vypouští svoji levačkou pumelici, která směřuje z dobrých pětadvaceti metrů do šibenice.

Euforie dovršila vrcholu! Roudnice prohrála doposud pouze dva zápasy, podmanila si naší skupinu a my ji doma zatím porážíme o tři branky s čistým štítem vzadu.

Šest minut před koncem přichází drobná kaňka našeho výkonu a sice v podobě obdržené branky, nevystoupení našich obránců dovolilo soupeři vystřelit přesně k tyčce.

Škoda… ale jinak prostě fantastické představení našich hráčů, ke kterému svou hrou přispěli i hosté.

Očima trenéra: Jsem pyšný s kolegou že můžeme tento tým trénovat! Je to pro mě osobně asi nejkrásnější fotbalový moment v trénování. Dobrý fotbal proti prvnímu celku, kterému víceméně eliminujete jeho útočnou sílu. Kluci zrají jako víno (snad nezmrznou jako letošní část vinné révy)

Zejména po psychické stránce udělali obrovský kus práce a když tomu přidají „standard“ v podobě rychlé, organizované hry, je to opravdu velká podívaná. Dnes jsme si ukázali, že se můžeme měřit s každým. Kluci mají velký potenciál a mohou dokázat velké věci, ale stále jsme na začátku a před námi spousta práce. Jak se říká „dnes pijem, zítra žijem“

Střelec SKS1911:  Soukup, Rada M., Pecháček

Sestava SKS1911: Chouň –  Elshal, Janovec, Kopřiva, Pecháček, Pospíšil, Rada D., Rada M., Soukup, Stanečka, Tabasaranskliy, Tichý

Další utkání hrajeme v sobotu 27.4.2024 v Kolodějích proti Viktorce Žižkov. Přijďte nás podpořit!