U12 – Slavia Karlovy Vary 3:4 (0:0, 1:3, 2:1)

Střešovice – Souboj dvou sousedících týmů v tabulce takřka v pravé poledne za parádního letního počasí a poprvé na jaře na trávě. Očekával se dobrý fotbal a vyrovnaný duel.

Utkání jsme začali velmi aktivně a vytvářeli si od začátku i šance. Soupeře jsme dobře dostupovali a jeho akce tak víceméně končili hned po překročení půlící čáry.

V první třetině se neprosadil ani jeden tým a v žáru slunce rychle ubývali síly na obou stranách. Bylo tak jasné, že kdo udeří první získá velkou výhodu.

To se povedlo nám. Po skrumáži před hostující brankou doklepával Pospíšil. Soupeři vzala branka vítr z plachet a otupila tak jeho aktivitu při napadání. My jsme chtěli v poklidu držet míč a připravovat si další střelecké pokusy. To se dařilo zhruba deset minut kdy jsme pálili šanci za šancí zejména na levé záloze zlobil Rada M. a Kopřiva ze středu pálil několikrát nad soupeřovu branku.

Karlovarští byly v tu chvíli na ručník nedokázali se dostat k míči protože jim rychle ubývali síly bez míče.

V polovině zápasu to vypadalo, že bude jen otázkou času kdy a kolik nastřílíme branek. Bohužel nás opustilo myšlení a začali jsme zcela zbytečně chodit do kontaktu ze soupeřem. V osobních soubojích jsme se rychle vyčerpali a přenechali iniciativu Červenobílým. Stačili tři minuty v utkání, kdy jsme polevili v koncentraci, fyzicky jsme nepochopitelně odpadli a čekali na hranici vlastního vápna co soupeř vymyslí. A soupeř trestal ne jednou ani dvakrát, ale hned tři povedené střeli skončili v naší síti. Hrůza děs.

Museli jsme se oklepat a rychle se vzpamatovat. Po přestávce jsme inkasovali další branku a tak nebylo na co čekat. Změna rozestavení, a opět jsme začali hrát na plné otáčky. Snížení přišlo takřka okamžitě, a zbývalo dvacet minut minimálně na vyrovnání. Zamkly jsme soupeře na jeho polovině a stříleli a stříleli ujala se až hlavička Soukupa v 85.minutě. V závěru jsme se dál tlačili alespoň za bodem, ale chybělo nám trochu pověstného štěstíčka v koncovce a tak jsme na body nedosáhli.

Očima trenéra: Fotbalová podívaná, která baví. V úporném vedru kluci hráli na hranici svých možností. Hrají pohledný fotbal v rychlosti což nás moc těší, bohužel nás pořád trápí větší klid v zakončení. Dnes vidím negativně pouze že jsme nedokázali soupeře „vodit“ za stavu 1:0. Tam jsme se trošičku „zbláznili“ a z nepochopitelných důvodů se pouštěli do osobních soubojů, které nebyly vůbec potřeba. To nás stálo tří minutový výpadek a nakonec i dobrý výsledek. I přes to týmu dnes musíme zatleskat.

Střelec SKS1911:  Pospíšil, Elshal, Soukup

Sestava SKS1911: Chouň, Aharonyan, Bouzek, Elshal, Janovec, Kopřiva, Pecháček, Pospíšil, Rada D., Rada M., Soukup, Tichý,

Další utkání hrajeme v sobotu 13.4. v Neratovicích od 14:00. Přijďte nás podpořit!