SK Union Vršovice „U17“ – U16 1:0 (0:0)

Vršovice – Že nebude nedělní odpoledne příliš o fotbale nám napověděl první pohled na trávník místního klubu. Vzhledem k tomu, že Vršovice mají k dispozici pouze jedno hřiště, toto si vybírá svou krutou daň. Počasí však bylo krásné a nálada před zápasem dobrá.

V prvním poločase jsme si vytvořili dvě dobré příležitosti, avšak bez střeleckého štěstíčka. Domácí naši bránu ohrozili jen ze střední vzdálenosti. Zápas to byl o jediném gólu, plný soubojů, samozřejmě i nepřesností, agresivity (někdy až přehnané) a jednoznačné touhy obou celků překlopit misku vah na svou stranu. V druhém poločase jsme si rovněž vytvořili příležitosti proto, abychom byli úspěšní, ale koncovku jsme nezvládli. Když už utkání spělo ke svému konci, domácí využili naší chyby v komunikaci a vstřelili šťastnou vítěznou branku.
Domácí si závěr bez problému pohlídali, jelikož hra byla již velmi často kouskována a na naši reakci už zkrátka nebyl časový prostor.

Z prohry jsme pochopitelně velmi zklamáni, byť víme, že utkání to bylo minimálně remízové. Do zápasu chlapci vložili (oproti minulému zápasu) maximum úsilí a nebyli za to odměněni bodovým ziskem.

Naši borci odvedli velmi solidní práci a zaslouží za ni pochvalu.

Základní sestava:
Nahorianskyi(6.9) – Houdek(7.1), Dostál(7.2), Grégr(7.1), Veselý(7.0) – Přáda(7.0), Sedelmayer(7.4), Stára(7.1) – Krajcer(7.1), Vihan(7.0), Dorner(7.1)
Střídali:
Frýdl(6.9), Masopust(7.2), Slezák(7.1), Řechtáček(7.1), Tichánek(7.0), Škába(7.0)
Průměrné hodnocení týmu:
7.1
ŽK:
Dorner, Houdek, Sedelmayer
Muž zápasu:
Jan Sedelmayer

Jubilea:
Jorik Dostál – 10. start za SKS
Dalibor Dušek – (o den dříve za “U17”) 25. gól za SKS
David Vihan – 145. start za SKS

“Hodně lidí mi kdysi říkalo, vzdej to, jako slepec nikdy nebudeš úspěšný. Ale já to nevzdal……Nikdy nevzdávejte svoje sny a jděte za nimi!”
Andrea Bocelli (*22.9.1958), italský nevidomý tenorista, interpret populární i klasické hudby

Daniel Klír, 23.10.2023