SK STŘEŠOVICE 1911 OFICIÁLNÍ WEBOVÉ STRÁNKY

SK STŘEŠOVICE 1911

My jsme Klub

SK STŘEŠOVICE 1911

OFICIÁLNÍ WEBOVÉ STRÁNKY

SK Ďáblice – U17 3:0 (0:0)

Ďáblice – Výhra v Ďáblicích se nekonala. Sobotní odpoledne s sebou přineslo druhé utkání jarní části pro mužstvo kategorie U17. Ďáblice otevřeli své travnaté hřiště, nicméně ani přírodní tráva první jarní body nepřinesla. Střešovice v zápase podlehli soupeři z Ďáblic 3:0.

Po minulém týdnu, kdy výkon mladších dorostenců nedosáhl požadovaných kvalit, se sedmnáctka z Cukrovarnické postavila Ďáblicím. Družstvo z kraje Prahy se na hosty připravilo poměrně dobře. Domácí se nikam příliš nehnali, podobně jako Chabry z minulého kola i oni čekali na vhodnou příležitost. V prvním poločase však byli aktivnější hosté. Díky skvělé spolupráci Duška a Tohamiho se zelenobílí dokázali hned několikrát dostat až k soupeřově obraně po pravém kraji hřiště.

První vážnější akci měl na svědomí Stromský, když se povedeným průnikem středem hřiště dostal až na hranici vápna. Ke střele se ale nedostal. Další situací hodnou připomenutí bylo zakončení ve vápně od Nguyena Duc Trunga. Ten ovšem v rozhodující okamžik branku minul.

Dva průniky měli i hosté, nicméně oba dokázal zneškodnit gólman Klíma. Více šancí díky skvěle fungující čtveřici obránců v prvním poločase domácí neměli. Naopak na druhé straně se pár minut před koncem poločasu dokázal do šance dostat opět Stromský, ale naprosto nepochopitelně a zbrkle zakončil z velké dálky. Jeho střela prostor mezi třemi tyčemi neohrozila.

Druhý poločas nabídl lehké změny v sestavě. Vzhledem k příliš malé aktivitě útočících hráčů a zbytečné žluté kartě Zhurby, se trenér Masopust rozhodl posílit útočnou řadu o Novotného, Krajcera, a zpět do hry nasadit Stromského. Novotný vzal start v utkání velice vážně a tahal za správný konec. Svou aktivitou dokázal opakovaně rozbíjet obranu domácích a skutečně hru oživil. Po padesáti minutách měli hosté stále velkou převahu.

Již v 57. minutě však všechno bylo jinak. Tomáš Koďousek si ve správný okamžik sprintovým náběhem přes bránícího Saroiana řekl o přihrávku a v zakončení se nemýlil. Druhý poločas nabídl ze strany Střešovic mnoho akcí včetně standartních situací. Ani to však nevedlo k rozvlnění sítě domácího brankáře. Naopak Klíma byl nucen lovit míč ze své brány ještě dvakrát. Poprvé se tomu tak stalo, když Horák přidržoval míč na svých kopačkách tak dlouho, než mu jej Adam Zhmurko odebral a ten následně přidal svůj 17. gól v soutěži.  Na konečných 3:0 upravil Vokatý, opět po náběhu přes pravou stranu, kde tentokrát utekl Plchovi. Na závěr se ještě strhla naprosto nesmyslná potyčka mezi Nahim a Brunem. Poté co oba nezvládli své emoce, obdrželi od sudího Kutiše oba žlutou kartu.

Těžko se hostům hledají slova po zápase, ve kterém dobrých 55 minut dominovali naprosto s přehledem, a nakonec nevybojovali ani jednu branku. Individuální výkony lze považovat za velmi podařené, ale ani tak to na tým v modrých dresech nestačilo. Už na Velký pátek se sedmnáctka pokusí získat první jarní body.  Soupeřem budou Stodůlky a utkání začne ve 14 hodin.