FC Tempo Praha – MA 1:1 (1:0)

WATERLOO

18. června se v roce 1815 odehrála poslední Napoleonova bitva. Jeho prohra byla nečekaná. Od té doby se obec 20 km jižně od Bruselu, Waterloo, stal symbolem pro fatální selhání či debakl. A těch je ve sportu, ve fotbale obzvlášť, mnoho. Maďarsko hned dvakrát v historii mistroství světa uštědřilo pořádný brankostroj. V roce 1954 to odnesla Korea 9:0. V roce 1982 Salvador dokonce 10:1. I slavné kluby si zažily pořádné Waterloo. V roce 2020 dostala Barcelona od Bayernu 2:8. Ve stejném roce inkasoval Liverpool s Aston Villou 7:2. Manchester United dostal 7:0 od Liverpoolu v roce 2023. Slavia Praha dostala výprask v roce 2013 doma s Teplicemi 0:7. V současném ročníku Pražské Teplárenské přeboru dvakrát vyučoval Vyšehrad. 6:0 Duklu JM, 8:2 Žižkov. Náš dnešní soupeř na podzim vyprášil kožich Královicím 12:1 a bohužel i u nás, ve Střešovicích uspěl drtivě 8:2. 96% tipérů věřilo Tempu, že vyhraje. Už žádné Waterloo. My jsme přijeli na Tempo bodově loupit.

r. 1815 Bitva u Waterloo

STATISTIKA ZÁPASU

Statistiky 1. poločasu: branky: 1-0, střely: 7-6, rohy: 6-2, faktor xG: 1,18 – 0,84

Příjemné sobotní odpoledne v době, kdy vrcholilo sedmé hokejové semifinálové utkání mezi Spartou a Třincem. Zajímavostí je, že 45 minut před utkáním skončila třetí třetina a šlo se prodlužovat. Po skončení utkání se na Spartě ještě dalších dvacet minut hrálo.

Oba týmy mohly nastoupit ve svých tradičních barvách.

14´ Se speciální úpravou taktiky jsme vstoupili do zápasu s favorizovaným Tempem sice dobře, nicméně jsme velmi brzy hloupě inkasovali. Centr Hampapy do vápna, Rychlík očekával teč a změnu směru míče od tlačícího se Sedláře, která však nepřišla a míč smolně propadl na zadní tyč, kde ho jednoduše do sítě nasměroval Klouček. Takový nemastný, neslaný gól, jenže na pohodě nepřidá. 1:0 Jaroslav Klouček (as. Vojtěch Hampapa)

Jan Rychlík míč nezasáhl a Tempo šlo do vedení 1:0

19´ Inkasovaný gól nás trochu vyvedl z rovnováhy i z pozornosti. A nabídli jsme soupeři největší šanci prvního poločasu. Mimochodem skvěle sehráno hráči Tempa. Od gólmana. Rozehra přes pravou stranu. Hampapa do středu na Kloučka, ten vymyslel načasovanou kolmici pro Sedláře, který našel osamoceného Rakušana na velkém vápně. V jasné střelecké pozici selhal.

22´ Další pasáž zápasu patřila nám. Yarullin se proháčkoval přes tři hráče a nabídl střeleckou pozici Jensenovi. Ten svou levou netrefil dostatečně důrazně.

24´ Málem vychytal rozehru obránců Junek, jeho smělý průnik do vápna a podél brankové čáry způsobil hrozbu domácímu týmu.

Martin Štyks měl opět plné ruce práce.

33´ Nejprve přišlo Jensenovou nepříjemné bodlo. Pak si na střelu navedl míč Yarullin, jeho střela sice byla zblokována, vzápětí se k voleji dostal Máče. Dobrou pozici nevyužil.

43´ Až v závěru poločasu zase os obě dali vědět domácí, že jsou na utkání také. Série rohových kopů nám pořádně zavařila, leč tlak jsme přežili bez inkasované další branky.

47´ Hned po změně stran jsme opět dovolili megašanci domácím. Hloupá ztráta míče uprostřed hříště, Havlíček okamžitě poslal míč za naši obranu, tedy míč, který jsme nechtěli soupeři dovolit a Sedlář šel sám na branku. Ve 100% fatálně selhal, svůj obstřel poslal těsně mimo tyče. Jakoby tím Tempo hodně nahlas řeklo, nechceme vyhrát.

49´ Tempo si zjednodušilo hru. Stáhlo se, hrálo pouze dlouhé míče, hrálo na brejky a soustředilo se na obranu. My jsme nechtěli prohrát. Přímý kop Rothe měl potřebnou razanci, šel však přímo doprostřed branky.

81´ A tak přišel pro domácí trest. Zasloužené vyrovnání. Jensen posunul ztracený míč do pravého křídla na Máčeho. Ten nahrál pod sebe, Štyks poslal z jedničky centr do vápna, kam směřoval Alba, ten pustil za sebe, kde byl osamocený Rothe, ten si posunul míč do lepší pozice a krásným obstřelem zajistil vyrovnání. GÓL. TOMÁŠ ROTHE 1:1 (as. Martin Štyks, Vladimír Máče)

Obrovská radost Tomáše Rotheho při vyrovnávací brance.

90´+ 4´ A s trochou štěstí nám málem spadlo vítězství do klína. Rothe rozehrál standardku od postranní čáry centrem do vápna a domácí Schwank si málem srazil míč do vlastní sítě. Pacovský jen bezmocně sledoval oblouček, kterým míč přeletěl branku.

Nejlepší hráč SK Střešovice 1911 v tomto zápase Vladimír Máče.

Remíza je zasloužená. Tempo mohlo rozhodnout zápas dřív, pak se muselo o výsledek bát. My jsme tedy takticky utkání zvládli a budeme chtít urvat další tři body v domácím utkání proti Slavoji Podolí, v sobotu 20. dubna od 17:00. Věříme ve značnou fanouškovskou podporu. Děkujeme a těšíme se. SKS4EVER, FRESHCHANGE.