SK STŘEŠOVICE 1911 OFICIÁLNÍ WEBOVÉ STRÁNKY

SK STŘEŠOVICE 1911

My jsme Klub

SK STŘEŠOVICE 1911

OFICIÁLNÍ WEBOVÉ STRÁNKY

U14 – ABC Braník 2:2 (2:1)

Střešovice – V neděli 14.4. v odpoledních  hodinách jsme přivítali na domácí půdě další pražský celek ABC Braník, čtvrtý celek aktuální tabulky. Po bodové ztrátě z minulého kola jsme chtěli naplno bodovat.
Utkáni jsme začali velice aktivně a v úvodních minutách jsme soupeře zatlačili na jeho polovinu. Vytvořili jsme si několik dobrých pozic k zakončení ze kterých jsme vytěžili i úvodní branku už ve 13.mintě. Náš na jaře nejproduktivnější střelec Šimek se krásně obtočil okolo obránce a pohotovou střelou  otevřel dnešní brankový účet.

Ani po dobrém úvodu jsme nepolevili v aktivním napadání, který a rychlému represingu po ztrátě míče. Tento styl dělal soupeři velké problémy a po jednom takovém zisku míče se nám podařilo nacentrovat míč do pokutového území, kde si ho obránce Braníku zpracoval pro něj nešťastně rukou, o penaltě musela rozhodnout ještě rychlá konzultace mezi hlavním arbitrem a jeho asistentem na lajně. Kapitán Martinka si vzal míč a bez větších problému pokutový kop proměnil za háčky hostující svatyně.

Byly jsme hladový po dalších brankách a rozhodnutí zápasu, neustávali jsme ve fyzicky náročné hře. V 31.minutě se podařilo modrobílým snížit stav. Po naší akci kdy agilní Bouzek poslal dobrý centr na přední tyč Martinkovi, kterému stačilo jen nastavit nohu a šlo by se slavit, Martinka propustil míč za sebe, kde však byly jen obránci, kteří založili rychlý protiútok do nekoncentrované obrany.

Setinský v brance zazmatkoval a centrovaný míč místo chycení do koše zahrál míč nohama před sebe přímo na kopačku hostujícího Šitiny, který neměl problém dopravit míč do otevřené branky.

Stále jsme vedli a snažili se utkání dostat opět pod kontrolu a navýšit skóre, naše produktivita a chování v zakončení je ovšem tristní, postupně selhali v samostatných nájezdech Martinka i Bouzek a tak jsme odcházeli do šaten s „pouze“ jednogólovým vedením.

O přestávce jsme apelovali na hráče, aby nepolevovali v aktivní hře a hlavně aby se nezbavovali míčů pod rouškou vědomí že vedeme „jen“ o gól a každá chyba může připravit tým o vítězství.

Tato slova vyšla ve druhé půli naprosto naprázdno! Obava o výsledek nám vzala vítr z plachet a my jen čekali co vytvoří soupeř. Jeho velký tlak a naše neochota přemýšlet pod tlakem a držet míč nám nedávala šanci na nějaké odskočení soupeři. Naše velmi ojedninělé výpady do zakončení byly velmi slabé a nepřipravené.

I přesto všechno se zápas chýlil ke svému konci stále za stavu 2:1 pro nás. V 82.minutě si Kunc spletl sport a  místo hlavičky zahrál v našem vápně rukou, sudí neváhal ani vteřinu a druhá penalta zápasu byla na světě, tentokrát však proti nám. Branický Šitina si věděl rady a svým druhým gólem pečetil remízový výsledek tohoto utkání.

Je to již po několikáté ztracený zápas v samotném závěru, musíme se zlepšit v psychické odolnosti a dokázat držet míč v hektických závěrech. Střídající hráči musí přinést aktivitu a oživení hry, musí více pomoci unavenějším spoluhráčům.

Dnes jsme vystřídali výjimečně sedm hráčů a to se ukázalo jako velký risk.
Branky SKS1911: Šimek, Martinka
Sestava: Setinský, Bílek (78´Svoboda), Pavlík, Vyhlíd, Klauz, Stanečka (74´Markovič), Šimek (55′ Kunc), Havlena (72’Vihan), Martinka (67´Macourek), Bouzek (55´Kalaš), Karas (55´Kubíček),

Další utkání odehrajeme v sobotu 20.4.2024 od 12:00 v Karlových Varech. Přijďte nás podpořit.

Raphael Belei