SK STŘEŠOVICE 1911 OFICIÁLNÍ WEBOVÉ STRÁNKY

SK STŘEŠOVICE 1911

My jsme Klub

SK STŘEŠOVICE 1911

OFICIÁLNÍ WEBOVÉ STRÁNKY

MA – SK Uhelné sklady Praha 6:0 (2:0)

SPZ – Státní poznávací značka. Unikátní označení motorových vozidel už z dob Rakouska-Uherska. Konkrétně vzešla tato povinnost 27. října 1905. Od té doby prošla československá, posléze česká SPZ 8 formáty. Ten poslední je platný od roku 2001 a od roku 2016 je ofico možné zažádat o SPZ na přání, vyjma použití písmen G, Q, O a W. Pokud uvidíte značku se zelenými znaky, může se jednat o testovací vůz, to však není náš případ. Nebo o veterána, to zatím ještě snad není náš případ anebo o závodní vůz. A tento závoďák jsme chtěli představit našemu soupeři z Košíř. Z unikátní SPZ = Střešovickou poznávací značkou.

Statistiky 1. poločasu: branky: 2-0, střely: 9-5, rohy: 3-2, faktor xG: 1,35 – 0,48

Statistiky 2. poločasu: branky: 4-0, střely: 9-6, rohy: 4-5, faktor xG: 1,29 – 0,52   

Nastoupila tato sestava:
Sestava SKS:  Hampl – Štyks, Vyjdák, Věchtík P., Charvát (C) (83´Rožec) – Rothe (78´ Alba), Kříž, Věchtík D. (78´Fischer), Oblozhok (45´Zvolenský) – Kouklík (A), Burýšek (85´Zumr). Připraven Pospíchal.

Náš dnešní soupeř z Košíř

1´- 15´ V úvodu zápasu jsme úplně nevyužili svou „pole position“. Jako by naše formule nechtěla nastartovat. Soupeř začal aktivněji, důrazně, měl lepší pohyb. Dostal se v úvodu ke třem nebezpečným střelám, které naštěstí mířily mimo tyče. Naopak jediný náš světlý okamžik úvodní čtvrthodiny byl nebezpečnější než všechny střely Uhelek. Burýšek se dostal za stopery, jeho dloubnutí přes brankáře Borského bylo však příliš nízké.

16´ David Věchtík vymyslel přihrávku pro Burýška, ten se opět dostal za beky, dlouhá klička brankáři Borskému a z úhlu do prázdné branky. Tuto obrovskou gólovou šanci zhatil obětavý zákrok obránce, který vykopával z brankové čáry. Jenže náš sporťák konečně zažehnul všechny motory a od tohoto okamžiku to začalo jít z Uhlíři z kopce.

21´ Parádní přechodová akce. Od vlastního vápna do brejku na Oblozhoka, ten předal Rothemu, který vyslal na zteč Burýška, jeho předložení do vápna na Kouklíka a úklid do prázdné branky. Ke škodě byl zdvižený praporek asistenta rozhodčího.

25´- 30´ Hned tři hrozby pro hostující obranu z našich kopaček. Nejprve přímý kop Burýška zasvištěl kolem Borského těsně nad. Vzápětí dlouhý výkop Hampla excelentně zalepil Burýšek a šel sám na branku. Zastavil ho opět praporek asistenta rozhodčího. Vzápětí Oblozhok vymyslel prostrkávačku opět na Burýška, toho ještě jednou vychytal Borský. Gól však visel ve vzduchu.

33´ Opět pohotový, přesný výkop Hampla v plném náběhu zachytil Burýšek, praporek tentokrát neletěl nahoru, takže se Burýšek mohl soustředit na svůj sólo náběh, Borský mu šel dobře pod nohy a první část akce zachytil, jenže následný odraz zamířil do tyče a do sítě. GÓL. VOJTĚCH BURÝŠEK 1:0 (as. Pavel Hampl)

40´ A bylo ještě veseleji. Charvát poslal z obranného pásma míč po lajně, pro který si seběhl Burýšek. Vzápětí se protáhl okolo Šulce, hráče, jenž na podzim i v zimě oblékal náš dres, dostal se podél brankové čáry do velkého vápna, našel přihrávkou pod sebe Kříže, který utaženou placírkou nedal Borskému šanci reagovat. GÓL. ZDENĚK KŘÍŽ 2:0 (as. Vojtěch Burýšek, Martin Charvát)

Poločasové skóre zápasu SK Střešovice 1911 – SK Uhelné skaldy Praha

48´ Do druhého poločasu jsme vstoupili ještě ve větším drivu než jsme první poločas dohráli. A hned jsme zaslouženě sklízeli. Kouklík zahrál podle šablony do kraje na Zvolenského, jeho zaseknutí a a centr na zadní tyč. Kouklík sice nedosáhl, jenže celou akci zavřel správně Rothe, vylepšil si střeleckou pozici a mohl si na pažbu přidat další zářez. GÓL. TOMÁŠ ROTHE 3:0 (as. Stefan Zvolenský, Tomáš Kouklík)

50´ – 60´ Náš nápor pokračoval. Rothe vysunul Burýška, ten profrčel obranou jako nůž máslem a Borský si mohl připsat další úspěšný a těžký zákrok. David Věchtík z velkého úhlu poslal zdánlivý centr, který Borský musel hasit na poslední chvíli.

61´ Rothe vymíchali s Charvátem na lajně oba bránící hráče, Charvát pak poslal neomylně přesný míč do vápna, do správného prostoru, který si našel Kouklík a ten má na jaře střeleckou formu jak hrom. Takže se vlastně ani moc nikdo nedivil, když zakončil tvrdou přízemní střelou po anglicku do branky. GÓL. TOMÁŠ KOUKLÍK 4:0 (as. Martin Charvát, Tomáš Rothe)

66´ Dopřáli jsme i 100% šanci hostům. Jenže Hampl si nehodlal kazit den inkasovaným gólem a fantastickým zákrokem šanci zneškodnil.

69´ Tak jsme opět udeřili my. A přiváděli brankáře Borského k zoufalství. Vydolovaný míč u autové čáry, Kříž posunul na Charváta, na jeho excelentní centr si naskočil v plné rychlosti Burýšek a nechytatelnou hlavičkou zhypnotizoval celou obranu Uhelných skladů. GÓL. VOJTĚCH BURÝŠEK 5:0 (as. Martin Charvát, Zdeněk Kříž)

79´ Jsme se prosadili i z rohového kopu. Martin Štyks poslal míč na zadní, kam si naskočil Vyjdák a jeho hlavička se nakonec o necelý metr dostala za brankovou čárou. Vyjdák tak mohl oslavit svůj premiérový gól v této sezóně. Do svých oslav zapojil i celou lavičku. GÓL. MAREK VYJDÁK 6:0 (as. Martin Štyks)

80´ – 90´ V poslední desetiminutovce jsme dopřáli Hamplovi zneškodnit ještě jeden sólový únik. Hampl poděkoval za příležitost připsat si další fantastický zákrok. Fischer pak mohl být strůjcem úspěšného přečíslení čtyři na jednoho. Svou akci však uspěchal. Bylo vymalováno. Uhelné sklady měly před zápasem fantastické „PROMO“, kde nás označili za „neznámou civilizaci okupující první místo“. Myslím, že jsme je nezklamali, a že už pro ně nebudeme tak úplně neznámou civilizací.

Jednoznačný a nekompromisní výsledek zápasu v náš prospěch.

Naše závodní auto s unikátní SPZ ukázalo své možnosti a děkujeme všem divákům a FANS za podporu. Cítíme to a pomáhá nám to. Hned za týden, tedy v sobotu 22. dubna hrajeme opět doma od 17 hodin v derby Prahy 6 proti TJ SOKOL NEBUŠICE. Těšíme se na vaši podporu. SKS 4EVER.

15/4 2023 Zizzé