SK STŘEŠOVICE 1911 OFICIÁLNÍ WEBOVÉ STRÁNKY

SK STŘEŠOVICE 1911

My jsme Klub

SK STŘEŠOVICE 1911

OFICIÁLNÍ WEBOVÉ STRÁNKY

MA – Zbraslav 5:4 (2:1)

Sk Střešovice 1911 – SK Zbraslav

Střešovice – STEP BY STEP. Ikonický rodinný komediální seriál z Winsconsinu jsme tentokrát odsunuli stranou a soustředili se na střešovický krok za krokem letošní podzimní sezónou. Dnešní zápas byl od začátku až do konce o nás. V dobrém i zlém to byl jednoznačně náš příběh. A ze všech těch motivačních příběhů, ten nejcennější, nejzdařilejší, nejnapínavější a nejhezčí příběh napsali samotní hráči. Příběh podzimu 2022. V 15 zápasech 13 výher a 1 remíza. Suma sumárum 40 bodů, 1. místo a podzimní mistr soutěže. Pojďme k zápasu.

Statistiky 1. poločasu: branky:2-1, střely: 16-3, střely na branku: 10-2, rohy: 7-1, faktor xG: 1,19 – 0,14   

10´ Od začátku jsme dominovali ve všech herních aspektech. Energie soupeře ze Zbraslavi byla na bodu mrazu a vůbec nebylo znát, že tento soupeř má stejně bodů jako my. První obrovskou šanci jsme si vypracovali po nádherné spolupráci. Štyks si to nasměroval k brance po pravé straně, narazil si s Kouklíkem, od brankové čáry našel Burýška na malém vápně, jeho placírka skončila těsně vedle tyče. 

15´ Rothe předvedl fotbalovou parádu v podobě přihrávky za patou, která umožnila dobrou palebnou pozici pro Zvolenského. Jeho tvrdá střela lehce zaplavala a brankář Zbraslavi Brož měl plné rukavice práce. 

18´ Špatně vyhodnocený výlet Hampla z branky přinesl brankovou příležitost po autovém vhazování i našemu soupeři. Akrobatická střela přes hlavu Rattayovi vyšla excelentně a soupeř na chvilku ožil. Dostal se nečekaně do vedení. Martin Rattay 0:1

20´ Radost Zbraslavi netrvala dlouho. Náš tým byl dnes nastaven úplně jinak. Po autovém vhazování Štykse, přišlo hlavičkové prodloužení Kouklíka a nekompromisní zakončení Kříže. Bylo vyrovnáno. GÓL. ZDENĚK KŘÍŽ 1:1 (as. Tomáš Kouklík, Martin Štyks)

22´ Po Charvátově rohovém kopu byl blízko k brance hlavičkující Burýšek. Ten se o chvilku později snažil trefit z dobré pozice i trestný kop a moc nechybělo. 

KDO MÁ TY HYDRANTY? Zaznělo z úst zraněného Alby na lavičce. Naše lavička hnala kluky na hřiště kupředu. Bylo otázkou času, kdy vstřelíme další branku.

40´ Výkop Hampla. Kouklík přehlavičkoval kapitána Zbraslavi Kučeru, který přišel do souboje pozdě a Burýšek na dvakrát překonal Brože. Zcela právem jsme šli do vedení. GÓL. VOJTĚCH BURÝŠEK 2:1 (as. Tomáš Kouklík, Pavel Hampl)

46´ Nástup do druhé půle byl raketový. V souboji o první místo jsme ze soupeře během čtvrthodiny udělali trhací kalendář. Po 10 vteřinách jsme zvýšili na dvoubrankový rozdíl. Křiž po výkopu převzal míč, obtočil se kolem bránícího hráče poslal centr do vápna a Kouklík i s trochou štěstí přehodil gólmana. GÓL. TOMÁŠ KOUKLÍK 3:1 (as. Zdeněk Kříž)

48´ Do obrovské šance se dostal Štyks. Střelu z úhlu nedokázal přetavit v další zásah do černého. 

53´ Další Štyksův aut proletěl celým vápnem a Rothe jemně špičkou nasměroval míč k tyči. GÓL. TOMÁŠ ROTHE 4:1 (as. Martin Štyks)

58´ Kouklík poslal další centr do vápna, Rothe byl ve vápně sražen k zemi a rozhodčí Černý nařídil pokutový kop. Ten se vší parádou proměnil nejlepší střelec soutěže Burýšek. Byl to jeho 24. gól. VOJTĚCH BURÝŠEK 5:1. 

62´ Možná lehké ukolíbání, uspokojení s průběhem zápasu. Jedna z mála pohledných akcí Zbraslavi vyšla perfektně. Potažení míče po naší levé straně, centr do vápna a bývalý hráč Střešovic Doležal neomylně umístil k tyči svůj první gól v této sézoně. Petr Doležal 5:2.

65´ Naše ztráta koncentrace dala soupeři doslova čuchnout. Hned tři hráči na malém vápně ztraili na chvilku orientaci, mí pod nohami, nakopnutý míč však smolně trefil našeho kapitána Charváta a od něj se míč nečekaně dokutálel za brankovou čáru. Soupeř ze Zbraslavi rázem ožil a uvěřil, že by možná se ještě o výsledek mohl poprat. Vlastní branka Martin Charvát 5:3.

79´ Přesto se žádný tlak soupeře nekonal. Naopak jsme to byli my, kdo opět mohl navýšit vedení. Po souboji Burýška s brankářem mohl Burger hlavičkovat do odkryté branky. Bohužel minul. 

83´ Opět jsme to byli my, kdo zadělal na pořádné drama. Diváci se rozhodně nenudili. Soupeř se snažil vykřesat naději dlouhými nákopy do vápna. Po jednom z nich si šikovně naběhl zbraslavský hráč mezi naše dva bránící hráče a pokutový kop se kopal i na druhé straně. Rattay přesvědčivě penaltu  proměnil.  Martin Rattay 5:4 

90´ Nastavovaly se 4 minuty. V nervózním závěru jsme pořád byli lepším týmem. Burýšek mohl hned dvakrát definitivně rozhodnout. Podruhé mu v tom zabránil nešetrným zákrokem brankář Brož. Měla se kopat další penalta. Burýšek si naváděl ze strany míč, udělal kličku gólmanovi, který šel proti němu skluzem, Burýšek se snažil gólmana přeskočit, jenže ten přizvedl nohu a poslal ho k zemi. Rozhodčí Černý však celou situaci vyhodnotil tak, že Burýšek pád nafilmoval a udělil mu žlutou kartu. Kdo však zná Burýška, tak ví, že ten by ustál cokoli, jenom aby mohl vstřelit branku. 

Zápas jsme dotáhli k tříbodovému zisku. K prvnímu místu. Ke čtyřiceti bodům. Byl to krásný podzim. Nejúspěšnější podzim v historii klubu. Přesto je to jen polovina cesty a cíl je pořád ještě strašně daleko. Víme to. Dnes budeme slavit. Budeme slavit s plným nasazením, jako jsme odehráli podzim. Pomyslně zítra se zase pustíme do práce. Příběh nekončí. 

DĚKUJEME VŠEM DIVÁKŮM, FANOUŠKŮM, PŘIZNIVCŮM ZA PODPORU. Byli jste skvělí, a dnes Vás bylo tolik. DĚKUJEME KLUBU za podporu, kterou dostáváme a pociťujeme a DĚKUJEME SOBĚ za nasazení, energii, hru a týmového ducha, který tomu dáváme. 

CO SE DĚJE? CO JE S TEBOU? VŠUDE VIDÍM BÍLO-ZELENOU!

Statistiky zápasu: branky:5-4, střely: 26-7, střely na branku: 17-4, rohy: 9-2, žluté karty: 2-3, faktor xG: 2,26 – 0,89

Sestava SKS:  Hampl – Štyks, Němec Tomáš, Charvát(C), Rožec (71´Němec J.) – Zvolenský (79´Burger), Věchtík D., Kříž, Rothe   –   Kouklík (90´ Zumr), Burýšek. Do hry nezasáhli Pospíchal, Mařík, Alba. 

Očima trenéra Havlíka:

Nastavení hráčů bylo na úrovni jedna. Takto se hraje o body, které zcela zaslouženě zůstali na SKS. Malou kaňkou je snížení soupeře na jednogólový rozdíl, který nevypovídá o průběhu zápasu.

 12/11 2022 Zizzé